Outsourcing IT dla Twojej firmy

Jeszcze dwie, trzy dekady temu, posiadanie informatyka w wielu firmach było standardem – zatrudnianie pracownika, który opiekował się sprzętem, podłączał drukarki czy usuwał „wirusy”, było konieczne, aby pozostali pracownicy mogli wypełniać swoje obowiązki, nie przejmując się awariami urządzeń. Dziś ten zawód praktycznie nie istnieje, a powiedzieć, że potrzeby firm w tym zakresie znacznie się powiększyły, to jak nie powiedzieć niczego. Outsourcing IT to właśnie taki Pan Informatyk – w postaci zespołu, którego zadania obejmują znacznie większy obszar: od tworzenia i konfiguracji oprogramowania, przez jego aktualizację, automatyzację, aż po dbanie o bezpieczeństwo danych. To, co się jednak nie zmieniło, to z pewnością potrzeba: każde przedsiębiorstwo powinno korzystać z takiego rozwiązania. To się po prostu opłaca!

Outsourcing IT - Twój zespół informatyków

Outsourcing informatyczny to zespół programistów, który pracuje na potrzeby Twojej firmy. Rozliczenie godzinowe i duża elastyczność w rozwiązaniach sprawia, że korzystasz z wyspecjalizowanej pomocy wtedy, kiedy tego potrzebujesz i tylko wtedy, ograniczając koszty takiej obsługi do potrzebnego minimum. Dzisiaj outsourcing IT to nie usuwanie trojanów, czy podłączenia niesfornych drukarek – to dbanie o bezpieczeństwo firmowych danych, to automatyzacja procesów, to tworzenie programów i aplikacji. W jednej usłudze!
Po pierwsze: rozwiązywanie problemów
Wybierając outsourcing IT, organizacja wybiera sprawny zespół specjalistów, którzy na bieżąco rozwiązują problemy z oprogramowaniem. Sprawny helpdesk pozwala zgłaszać bieżące problemy przez wszystkich pracowników, a następnie gwarantuje ich szybkie rozwiązywanie i wprowadzenie odpowiednich działań, które wyeliminują podobne sytuacje w przyszłości. Outsourcing IT to zaoszczędzony czas: na poszukiwaniach zewnętrznych specjalistów czy na przestojach w firmie z powodu niedziałającego oprogramowania.
Po drugie: kontrola i bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo IT to stworzenie bezpiecznego środowiska informatycznego, w którym nie ma miejsca na wyciek danych lub ich utratę. To zespół specjalistów, który nie tylko wprowadza najlepsze dla firmy rozwiązania szyfrujące, ale i na bieżąco kontroluje całe środowisko IT, w taki sposób, aby było wydajne, bezpieczne i stabilne. W tym czasie firma może zajmować się osiąganiem swoich celów biznesowych. Po prostu.
Po trzecie: automatyzacja
Automatyzacja procesów informatycznych firmie to nic innego, jak zaoszczędzony czas. To prześledzenie ścieżek, jakie muszą wykonać pracownicy i sprawdzenie, czy za pomocą automatyzacji, nie można ich ułatwić i przyśpieszyć. To wyeliminowanie błędów ludzkich, które pojawiają się w każdej organizacji. To w końcu wdrożenie nowego oprogramowania, które może ułatwić wykonywanie zadań pracownikom. Tak rozumiany i wykorzystywany outsourcing informatyczny może zaoszczędzić zasoby i środki finansowe w każdym przedsiębiorstwie.

Outsourcing IT z BFGroup

Outsourcing IT to rozwiązanie, z którego korzysta wielu naszych klientów. W celu osiągnięcia jak najlepszej współpracy korzystamy nie tylko z naszej wiedzy dotyczącej IT, ale i doświadczenia biznesowego, oferując w 100% dopasowaną do potrzeb firm usługę. Długotrwała i satysfakcjonująca dla obu stron współpraca to nasz cel – i wiemy, jak go osiągnąć.
Sprawna komunikacja
Klarowna komunikacja z użytkownikami to dla nas klucz i ułatwiamy ją pod wieloma względami. Dzięki temu każdy pracownik organizacji wie, w jaki sposób zgłosić nam problem, potrafi się z nami porozumieć zrozumiałym dla obu stron i pozbawionym branżowego slangu językiem, a wszystkie nasze zadania są jasne dla wszystkich stron, łącząc potrzeby pracowników, zarządu i naszego zespołu. Bez odpowiedniej komunikacji outsourcing informatyczny nie może się udać! Na przykładzie: Pracownicy mogą sygnalizować problemy dzięki prostym zgłoszeniom: bez potrzeby używania specjalistycznego oprogramowania, znajomości sprzętu i fachowego słownictwa.
Zrozumienie biznesu klienta
Poznanie specyfiki prowadzenia biznesu klienta jest jednym z naszych priorytetowych działań, zadaniem do odrobienia i podstawową wszystkich podjętych kroków. Bez zrozumienia tego, w jaki sposób organizacja (każdy, pojedynczy zespół!) korzysta z infrastruktury IT, nie możemy w odpowiedni, indywidualny i dostosowany do potrzeb sposób podejść do problemów, z jakimi mierzy się jego biznes.

Na przykładzie: Pomoc dla działu księgowego wymaga od nas poznania wszystkich działań, jakie codziennie wykonuje każdy pracownik, a następnie wspólne wypracowanie rozwiązań, które te zadania przyśpieszą i wyeliminują najczęściej pojawiające się błędy. Pełna przewidywalność i kontrola kosztów Przyjmujemy zasady klarowności finansowej: klient otrzymuje zestawienie budżetu na kolejny rok, uwzględniające nie tylko koszty obsługi, ale i odnowienia licencji oprogramowania, wymiany sprzętu, czy pokrycia kosztów dostawców innych usług. Usługa BFGroup to więc usługa klarowna finansowo, bez żadnych niespodzianek. Na przykładzie: Nasz system helpdesk umożliwia pełne rejestrowanie zgłoszeń oraz ich raportowanie, a co za tym idzie – klarowne rozliczenie godzinowe dla wszystkich wykonywanych przez nas działań. Tu nie ma miejsca na niedopowiedzenia! Niskie koszty zarządzania Tworząc infrastrukturę IT dla firmy, bierzemy pod uwagę jedynie jej indywidualne potrzeby, wszystkie zakupy i wdrożenia dostosowując w 100% pod kątem realizacji założonego planu. Nie ma tu miejsca na gotowe rozwiązania, nadprogramowe wydatki i wdrażanie oprogramowania, którego znaczenie w firmie jest marginalne. Na przykładzie: Outsourcing IT, który oferujemy, to nie gotowy zestaw oprogramowania, które wykupuje każda firma, z którą współpracujemy. Dopiero dokładna analiza potrzeb przedsiębiorstwa pozwala nam dobrać najlepsze narzędzia – i ani jednego więcej.

Outsourcing informatyczny to niższe ceny zakupów
W BFGroup współpracujemy z globalnymi dystrybutorami sprzętu i oprogramowania, dzięki czemu możemy zaoferować dostęp do ich rozwiązań w korzystniejszych cenach, niż ma to miejsce przy zakupach indywidualnych. To kolejna ważna oszczędność dla organizacji decydującej się na outsourcing IT.
Na przykładzie: Nawet zakup bardzo podstawowej grupy programów zapewniających bezpieczeństwo IT przedsiębiorstwa, może być tańszy o kilka tysięcy złotych.
Obniżony koszt personelu
Wybierając outsourcing informatyczny, firma rezygnuje z samodzielnej rekrutacji, zatrudniania i kontroli pracy specjalistów IT, co jest zmorą wielu przedsiębiorstw. Ponadto automatyzacja potrafi przyśpieszyć, a nawet zlikwidować wiele powtarzalnych zadań w firmie, co może pozwolić zmniejszyć liczebność zespołów lub wykorzystać wolne moce przerobowe na realizację celów biznesowych organizacji.
Na przykładzie: Rozliczenie godzinowe pozwala dostosować pracę specjalistów IT do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, co generuje ogromne oszczędności, w porównaniu do zatrudnienia kompletu specjalistów na pełen etat.

Ochrona danych i zachowanie ciągłości biznesu

Zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzanych i gromadzonych danych to kluczowa kwestia w każdym oustourcingu IT. Ta świadomość sprawia, że kadra zarządzająca firmą może dosłownie odetchnąć z ulgą, skupiając się na realizacji pozostałych zadań – bez obaw o wybuchy, bez konieczności pamiętania o aktualizacjach, czy ciągłego poszukiwania specjalistów na cito.
Na przykładzie: Outsourcing IT to zespół specjalistów, który na bieżąco czuwa nad całym oprogramowaniem firmy. A jej pracownicy mogą po prostu robić swoje.
Tylko sprawdzone rozwiązania
W BFGroup stosujemy jedynie sprawdzone rozwiązania, wykorzystywane codziennie w milionach przedsiębiorstw na całym świecie. Nasze doświadczenie połączone z najlepszym oprogramowaniem to rozwiązanie, którego potrzebuje każda organizacja, aby sprawnie realizować swoje cele biznesowe.
Na przykładzie: Nie uczymy się na firmach, z którymi współpracujemy. Nie testujemy nowych rozwiązań ani programów. Dzięki temu organizacja korzysta jedynie z tego, co sprawdzone i przetestowane, bez żadnych obaw.