Cert

Bezpieczeństwo IT

Bezpieczny komunikator Cypherdog to zaawansowana aplikacja do bezpiecznej komunikacji pomiędzy użytkownikami. Pozwala ona na bezpieczne przesyłanie plików, szyfrowanie czatu, oferuje usługę storage w chmurze oraz szyfrowanie lokalne zasobów.

IkonyEu

Przesyłaj bezpiecznie pliki

Bezpieczny komunikator Cypherdog umożliwia wysyłanie plików we wszystkich formatach i rozmiarach w sposób bezpieczny – szyfrowanie end-to-end, na którym oparta jest nasza technologia, pozwala na udostępnianie plików wśród swoich kontaktów, mając pewność, że nikt nie jest w stanie ich przechwycić. Ani my, ani żadna inna „zaufana trzecia strona”, nie ma dostępu do niezaszyfrowanej wersji Twoich plików. Jednocześnie, dzięki potwierdzeniu tożsamości swoich kontaktów w rejestrze blockchain, wiesz na pewno, że nikt nie podszywa się pod osobę, z którą się komunikujesz.

Korzystaj z czatu z szyfrowaniem komunikacji

Bezpieczny komunikator Cypherdog to także czat do rozmów tekstowych. Poza oczywistym dla nas faktem mocnego szyfrowania całej komunikacji pomiędzy urządzeniami użytkowników, zastosowaliśmy w systemie rozwiązania, gwarantujące najwyższy poziom prywatności:

• wszystkie książki adresowe naszych użytkowników są zaszyfrowane (pełna anonimowość kontaktów)
• nie wiemy kogo zapraszają do czatu nasi użytkownicy (pełna anonimowość faktu nawiązania konwersacji)
• nie wiemy kiedy i kto z kim rozmawia (pełna anonimowość komunikacji)
• nie wiemy co przesyłają użytkownicy – szyfrowanie end-to-end (pełna poufność i integralność wiadomości)
• nie zapisujemy żadnych danych na dyskach twardych naszych serwerów (komunikacja w całości przenoszona jest za pomocą pamięci RAM)
• wszystkie zaszyfrowane anonimowe wiadomości na naszych serwerach usuwane są bezwzględnie po 24 godzinach i nie pozostaje po nich żaden ślad (żadne dane nie są zapisywane na dyski twarde serwerów). Jesteśmy pewni, że zaproponowane przez nas rozwiązania są unikatowe i zapewniają najwyższy poziom poufności i anonimowości komunikacji

Zarządzaj swoimi plikami w szyfrowanej chmurze

Potrzebujesz bezpiecznego miejsca do przechowywania dokumentów, umów i raportów, do których nikt poza Tobą nie może mieć dostępu? Nic prostszego – możesz przechowywać pliki w swojej bezpiecznej chmurze, do której tylko Ty masz dostęp z poziomu aplikacji. Skorzystaj z naszej szyfrowanej chmury jako bezpiecznego archiwum Twoich najważniejszych danych.

Szyfruj pliki lokalnie na swoim urządzeniu

Klucz prywatny, który zabezpiecza całą komunikację w systemie zapisany jest TYLKO i WYŁĄCZNIE na Twoim dysku. Tylko TY masz dostęp do klucza, który pozwala na zaszyfrowanie Twoich plików, prowadzenie konwersacji na chacie, zarządzanie Twoimi urządzeniami czy książką adresową. Szyfrowanie całej komunikacji w każdym przypadku odbywa się lokalnie na Twoim urządzeniu. Możesz wykorzystać ten fakt by lokalnie zaszyfrować Twoje poufne pliki.

Zobacz jakie to proste

Przykłady zastosowań:

Mountains
Wysyłanie faktur do kontrahentów w celu uniknięcia invoice hacking w miejsce wysyłki pocztą e-mail. Przejęcie faktur może spowodować również złożenie kontrofert dla wszystkich kontrahentów danego dostawcy. Możliwe zautomatyzowanie procesu lub integracja z systemem ERP. Uczestnicy komunikacji: dostawca -> klient
Mountains
Wymiana dokumentów sprawozdania finansowego spółki publicznej, których wyciek może spowodować wymierne zyski albo zapobieżenie strat inwestorom, jak również kary ze strony regulatora rynku. Uczestnicy komunikacji: zarząd spółki, dział finansowy, biegły audytor / rewident, kancelaria/radca prawny, agencja IR
Mountains
Opracowanie ofert w konkursie lub postępowaniu publicznym, której przechwycenie może spowodować złożenie korzystniejszej oferty przez konkurencję. Uczestnicy komunikacji: dział sprzedaży, dział finansowy, bank, poddostawcy, dział / kancelaria prawna
Mountains
Przesyłanie danych wrażliwych diagnostyki medycznej, których wyciek może powodować kompromitację organizacji oraz dotkliwe kary GPRD. Uczestnicy komunikacji: stacje diagnostyczne, ośrodek medyczny, klient, szpital

Bezpieczeństwo danych. Bezpieczeństwo firmy.

Wyciek danych, cyberataki – każdy z nas przynajmniej raz słyszał o takim, groźnym w konsekwencjach, wydarzeniu. Takie sytuacje dotykają nie tylko osoby prywatne, które tracą dostępy do kont bankowych, ale i duże firmy i korporacje, polityków, gwiazdy ekranu. Powiedzieć, że internet nie jest bezpiecznym miejscem, to jak nie powiedzieć niczego – jednak i jego użyteczność biznesowa jest nie do przecenienia. Właśnie z tego powodu bezpieczeństwo IT powinno być priorytetem w każdej firmie, niezależnie od wielkości. W BFGroup dbamy o bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw. Skutecznie! Od czego zacząć? Najlepszą opcją będą nasze audyty bezpieczeństwa, które sprawdzą, które miejsca infrastruktury IT wymagają wprowadzenia koniecznych dla bezpieczeństwa zmian.

Czym jest bezpieczeństwo IT?

Bezpieczeństwo IT to szereg zagadnień związanych z zapewnieniem integralności, poufności i dostępności do danych w systemach informatycznych – lub inaczej – stworzenie siatki zabezpieczeń, które chronią firmowe dane na wszelkie możliwe sposoby. IT Security wymaga szczegółowego audytu bezpieczeństwa, które określi potrzeby przedsiębiorstwa, a następnie wdrożenia całego zespołu rozwiązań, które stanowią bazę do stworzenia kompletnego (i bezpiecznego!) środowiska informatycznego. W BFGroup cały proces przeprowadzamy w sposób zintegrowany i kompletny oraz w 100% dopasowany do indywidualnych potrzeb każdej firmy. Bezpieczeństwo informatyczne firmy jest dla Ciebie ważne? Zapraszamy! Poufność i integralność danych Dane księgowe, personalne, dane gromadzone przez różne systemy IT (dostępy, statystyki, archiwa, CRMy i więcej) wymagają wdrożenia systemów, które pozwalają na szyfrowanie danych i bezpieczną wymianę informacji w obrębie przedsiębiorstwa. Do osiągnięcia tego celu, korzystamy z różnych rozwiązań, takich jak CypherDog, ESET Encryption Suite, Acronis Backup Advanced czy Veeam Backup & Replication.

Bezpieczeństwo IT: programy i aplikacje

Zarządzanie infrastrukturą informatyczną obejmuje również wszystkie programy i aplikacje, które w jakiś sposób przetwarzają dane organizacji. W tym celu konieczna jest regularna aktualizacja oprogramowania (zgodnie z zaleceniami producenta), która zapewnia bezpieczeństwo i stabilność. W BFGroup ułatwiamy i kontrolujemy ten proces dzięki ManageEngine Desktop Central oraz Microsoft Sysem Center Configuration Manager. Systemy sieciowe IT Bezpieczeństwo środowisk IT to zabezpieczenie wszystkich sieci komputerowych – zarówno lokalnych (LAN), jak i rozległych (WAN), z uwzględnieniem technologii. w jakich pracują: DSL, WiFi, WLAN itd. To stworzenie bezpiecznej bariery między przedsiębiorstwem, a światem zewnętrznym. W tym celu korzystamy z rozwiązań takich jak Splunk, Cisco Umbrella, Foritgate czy Stormshield. Zarządzanie infrastrukturą informatyczną Infrastruktura IT to cały zespół rozwiązań, tworzący kompletne środowisko: od pomieszczeń ze sprzętem i serwerowni, przez stacje robocze, aż po urządzania mobilne czy drukarki. Ważne jest tutaj wiele szczegółów, od jakości zasilania (i ochrony dostępu do niej), przez zwiększenie bezawaryjności i centralne zarządzanie. Aby to osiągnąć, stosujemy różne rozwiązania, takie jak Eset Security Suite, ManageEngine Desktop Central, ManageEngine Application Manager.

Bezpieczny komunikator

Komunikacja w firmie jest bardzo ważna – i zbyt często powierzana niesprawdzonym zewnętrznym aplikacjom i programom, które nie dają pewności co do bezpieczeństwa danych. Bezpieczny komunikator to taki, który poprzez szereg procesów (w tym szyfrowanie danych), potrafi zabezpieczyć ważne firmowe dane – w końcu komunikatory to nie tylko rozmowa online, ale i ważne załączniki. Współpracując z BF Group, organizacja zyskuje bezpieczny komunikator na miarę potrzeb swoich pracowników.