Acronis już w Polsce.

Acronis już w Polsce.

Acronis, światowy lider w dziedzinie cyfrowego bezpieczeństwa danych we współpracy z Atmanem, poinformowało uruchomieniu nowego centrum danych Acronis Cloud Data Center w Warszawie. Polskie centrum jest kolejnym z ponad 100 nowych, które firma uruchomiła w ostatnim czasie, odtąd zapewni partnerom Data Center dostęp do pełnej gamy rozwiązań Acronis z zakresu cyberochrony.

Czym jest  Acronis i dlaczego jest to tak ważne wydarzenie?
Firma Acronis została założona w Singapurze w 2003 r. W 2008r. została zarejestrowana w Szwajcarii Acronis zatrudnia obecnie ponad 1500 pracowników w 33 lokalizacjach w 18 krajach. Rozwiązaniom Acronis zaufało ponad 5,5 miliona użytkowników domowych i 500 000 firm, w tym 100% z listy Fortune.

Acronis łączy ochronę danych i cyberbezpieczeństwo, aby zapewnić zintegrowaną, zautomatyzowaną cyberochronę, która rozwiązuje problemy związane z bezpieczeństwem, dostępnością, prywatnością, autentycznością i bezpieczeństwem (SAPAS) współczesnego świata cyfrowego. Dzięki elastycznym modelom wdrażania, które spełniają wymagania dostawców usług i informatyków, firma Acronis zapewnia kompleksową ochronę danych cyfrowych, aplikacji i systemów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom nowej generacji do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, tworzenia kopii zapasowych, przywracania po awarii i zarządzania ochroną urządzeń końcowych. Dzięki wielokrotnie nagradzanemu oprogramowaniu do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji i technologiom uwierzytelniania danych w technologii Blockchain, Acronis dostarcza skuteczną ochronę dla każdego środowiska IT.

Zdaniem Artur Cyganek, Regional Manager Eastern Europe w Acronis : Uruchomienie Acronis Cloud Data Center w Polsce to ważny komunikat dla naszych partnerów i klientów. Teraz nasi partnerzy mogą chronić dane klientów składowane lokalnie, wiedząc, że są wspierani przez globalnego partnera, który operuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Ponadto, polscy klienci będą mieli pewność, że ich dane są przechowywane lokalnie, zgodnie ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi przepisami.”

Sieć Centrów Danych Acronis obecnie zlokalizowana jest  w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Liechtensteinie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Brazylii, Portugalii, Izraelu, Japonii, Australii, Kanadzie, Bhutanie i Singapurze.

„Acronis dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim partnerom rozwiązania, które chronią ich klientów zapewniając im niezbędne wsparcie do rozwoju biznesu” – dodaje Artur Cyganek, Dyrektor Sprzedaży Acronis na Europę Wschodnią. „Nasze nowe centrum danych w Warszawie dostarcza  rozwiązania i wsparcie na poziomie lokalnym, zapewniając partnerom i ich klientom ochronę przed cyberzagrożeniami potrzebną do sprostania wyzwaniom IT, przed którymi stoją współczesne organizacje”.

Rozwiązania, które proponuje firma Acronis zaprojektowane zostały z myślą o pięciu wektorach cyberochrony Acronis, tj. bezpieczeństwo, dostępność, prywatność, autentyczność oraz ochronę danych, aplikacji i systemów organizacji (SAPAS – Safety, Accessibility, Privacy, Authenticity, Security).

Wśród rozwiązań dostępnych w nowym centrum danych jest oprogramowanie Acronis Cyber Protect, które integruje funkcje tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, cyberbezpieczeństwa i narzędzi do zarządzania urządzeniami końcowymi. Platforma ta zarządzana jest z poziomu jednego panelu.

Już wkrótce rozwiązania te będą dostępne dla wszystkich klientów BF Group.